Yaş:2 aşı zamanı...

2009-03-04 19:09:00

Geçen hafta 2 yaş aşısı ve rutin kontol için doktordaydık. doktoru görünce bizimkinin yüz ifadeleri değişiyo,gülsem mi ağlasam mı? Kararsız kalıyo bi anda yüzündeki mimikler,sonra ağlama fikri ağır basıyor ve yaygara kopuyor tabi:))
En son ağustosta gitmişiz rutin kontrol için. Aralarda çok gittik soğuk algınlığından ama o zaman boyumuza kilomuza bakılmamıştı. altı ayda çok bişi değişmemiş,bizde çok bişi beklemiyorduk ki! Görünen köy kılavuz mu ister? Asafında boyu posu gözümüzün önündeydi an be an:) O yüzden pek şaşırmadık:))) Kilomuz 11,900 boy: 86 cm. Altı ayda 550 gr almışız boyumuzda 3 cm uzamış. Bu gidişle Asafın erişkin boyunu tahmin etmek zor olmasa gerek:)) 170-172 cm arasında tahminlerimiz:))) İnş. yanılırız:))) Ne var bunda canım dicem ama yok accık boylu poslu olsun paşam yaa:) sonra ezerler oğlumu:)))) 
Hepatit A aşısı yapıldı ayrıca,accık ağladık ama sonra hemen sustuk. Asaf bir kaç aydır tırnak yemeye başladı:(( Doktorumuzda "dertli çocuk tırnak yer " dedi,Üstüne gitmeyin ve evde her dediğini yapmayın,yüz vermeyin diye uyardı:)) Allahtan halamızda ordaydı da o da duymuş oldu. Ben desem inanmazlardı belki,isabet oldu ama evde değişen bişi yok.Asaf her dediğini yine yaptırıyor:)) Yeterki ağlamasın,yeterki yesin vs diye diye herkesi yönetiyo bizim veziri azam:)) Allah sonumuzu hayreder inş. Doktordan sonra biraz gezdirdik beyzademizi,alışveriş merkezindeki tırtıla ve arabalara bindi eğlendi,gönlü oldu.
Hafta sonu da,feshanedeydik. Atlı karınca,trambolin ve akülü arabalara bindiler baba-oğul.Bende kenardan ikisini kareledim:)) Güzel güneşli bi gündü,hepimize iyi geldi,Yemeğimizi de yiyip biraz dolaşalım dedik ki,uyku saatimiz geçtiğinden huysuzluklar başladı. Arabasını kendi sürecekmiş,kimse dokunmayacakmış:)) Zar zor ikna edip arabasına oturdu,sonra da baba ellemesin anne sürsün diye kendi diliyle komutlar verdi. Beş dakka sonra da sızdı arabasında. Hasan "bu fırsatı değerlendirelim,bi yerde çay içelim tatlı yiyelim" falan dedi, bi baktık kasımpaşadayız::))) Hasandan bi günde bu kadar performans çok bile:))))
Bu mudur yani? Evet budur:)))))))

0
0
0
Yorum Yaz