kreşte 2.günümüz...

2009-10-01 16:20:00
Dün saat 4,30 gibi bizim paşayı almaya gittim. Beni ilk gördüğünde gözleri parıldadı ve anneeee fuuu dedi:) Çok susamış belli ki. Zeynep öğretmene; yoksa oğluma su vermediniz mi dedim gülerek:)) O da bana; oğlun bi ara yanıma gelip fuuu dedi ama ben dilini hemen çözemediğimden anlayamadım ama o ısrarla el kol hareketiyle derdini anlattı ve suyunu içti dedi. Ben ilk gün diğer öğretmene söylemiştim  suya fuu dediğini ama Saime öğretmen diğer öğretmenlere söylemeyi unutmuş. Asaf şirinler  sınıfının miniklerinden. Sınıf bu sene çok kalabalık olduğundan sınıfı ikiye ayırmışlar; şirinler ve damlalar... Bizimki ilk gün ,büyüklerle durmaya alışkın olduğundan damlaları tercih etmiş:)
Dün akşam Asaf ın hallerine çok güldük. Okulda neler yaptınız dediğimizde,abiii ablaaa arabaaa olduğunu söyledi:) Yemeğini yedi ve biz çayımızı içerken bi baktık koltukta oturduğu yerde sızdı:))) Saate bakınca şok olduk 9.45:)) E alışkın diiliz bu saatlerde Asafı uyurken görmeye . Yarım saat sonra ağlayarak uyandı,korkmuş gibiydi biraz sonra sakinleşip tekrar uyudu ve sabah 10'a kadar deliksiz bi uyku çektik beraber, Şaka gibi yaaa...:)))) Darısı tüm uyumayan çocukların başına:)) 2 gündür Asafı gündüz uyutmuyoruz ya dayanamadı garibim demek:)) Ohhh olsun:)))
Bu sabahta kalktık,kahvaltımızı yaptık,"biraz ütü yapayım Asaf bitince okula gideriz" dedim.Tamam dedi,sonra sıkıldı yanıma geldi"yaaaa anneee yaa ütü bitti oguuu gitcem" :))) Çok güldüm tabi,hop yavaş bu ne heves seni küçük velet seni:))
Bugün halamızda gelmek istedi bizimle, eee tabi haklı olarak kaygılarımız var,nerde ne yaptığını merak ediyor:)
Asaf evden kreşe kadar koştu,okulu eliyle koymuş gibi bulduğu için bizi hiç beklemedi yollarda. Kreşi halaya gezdirdik,çocuklar yemekhanedelermiş,yanlarına çıktık,Asaf hemen bi sandalye çekti oturdu masanın baş köşesine ve bana da bi sandalya verdi anne oguuu oguuu diye. baktım ayrı bi masada Sahra ve Arda. Arda hıçkıra hıçkıra,iç çeke çeke ağlıyo,dayanamadım yanına gittim.Sahra da bana" Arda ağlıyo" dedi.halini sordum,anneme gidicem dedi.Hilal bu tabloya dayanabilir mi? Aaaa çok sulugöz oldum diyorumda,yalan diil. Tutamadım kendimi Ardayla birlikte bende ağladım:( Rezil oldum herkese yaaa:) Zeynep öğretmen de şaşırdı,ohooo sen burda olsan her ağlayan çocukla oturup ağlarsın dedi:) haklı sanırım ama napim kıyamadam küçük Arda'ya,Yemek saati böyle oluyomuş,yemeklerle arası yokmuş:)) Zamanla alışacak artık.Ben Ardayla ağlaşırken bi baktım halası Asafın başında,elinde kaşık asafı yedirmeye uğraşıyo,doğal refleks oluştu kadında napsın onca zamandır:)) Allahtan Zeynep öğretmen müdahale etti de bıraktı:)) Yoksa orda başında dururdu akşama kadar:)) Asaf a hoşçakal diip çıktık.Ben de ağlaya ağlaya işime geldim:) Bugün böyleyiz nedense...Yarın Allah Kerim...

0
0
0
Yorum Yaz