İlk öğretmenler günü...

2009-11-24 14:23:00

 

Bugün öğretmenler günü... bende kreşe başladığım için benimde artık öğretmenim var.Hemde bir değil tam üç tane öğretmenim var;Zeynep,Saime ve Şeyma..Şeyma öğretmen benimle ilgileniyor aslında.Çünkü ben şirinler sınıfındayım. En küçük şirinlerden biri de benim.İlk günler Damlalar sınıfındaydım Zeynep öğretmenle beraber,sonra Saime öğretmenle takıldım ve şimdi kendi sınıfımdayım:))

Bugün,bir demet çiçek alıp kreşe gitmek vardı ama malesef hastalığımı atlatmış değilim. Bu sebeple annem,benim adıma mesaj çekip kutladı öğretmenler gününü.Zeynep Öğretmende mesajımıza cevap yazmış ve memnuniyetini dile getirmiş:)))

Çarşamba gecesi ateşim çıktı sabaha kadar devam etti,sabah annem gripden korktuğu için hiç beklemeyip beni doktora götürdü. Gripe dair hiç bir bulguya raslanmadığı için doktorum sadece ateş düşürücü verdi ve ateş devam ederse tekrar görüşelim dedi. Bende, ishal,kusma, burun akıntısı,öksürük hiç birisi yoktu. Bu sebeple "tahlile bile gerek görmüyorum" dedi ve gönderdi bizi. Aynı gece ateşim 40 ı geçince, sabah babam ve annemle tekrar hastahanenin yolunu tuttuk.Doktorumuz, bu defa tahlil yaptırıp ateşin sebebini görelim dedi ve bizi de uyardı H1N1 de çıkabilir diyerek. Kan aldırırken canım epey yandı ve hastahane koridorlarında kolumu tutarak ve ağlayarak bi yandan da "Anneee çok aciii anneee kuytay beniiii" diye diye dolaştık. Beni görenler bana hem acıyarak baktılar hemde gülümsediler:)) Birazda mübalağa vardı sanırım,çok nazlı büyüdüğümden...Tahlil sonuçlarını beklerken,hastahanenin karşısındaki parka gittik biraz,sonra da karnımı doyurdum üç lokma yiyerek:) Bu hastalık yüzünden zaten olmayan iştahım iyice kapandı:(( Vakit gelince,annemin kalbi biraz kütlemiş ve dua etmiş inşallah kötü bişi çıkmaz diyerek ve çok şükür domuz gribi değil dedi doktor.Kandaki CRF değeri çok yüksek çıktığından ateşe sebep olmuş,yine bi yerlerden virüs kapmışım yani. Antibiyotik iğne ve şurup verdi bu kezde öyle ayrıldık hastahaneden. İğneyi yaptırınca ben yine çok ağladım,bir saate yakın "anne çok aciii" diye ağladım:) Evde de bu ağlamalarım uzun süre devam etti,eve yeni birinin gelmesiyle tekrar başladım ağlamaya. Dün ve bugün daha iyiyim şükürler olsun...Dün gece,annem yatmadan önce duamızı edelim dedi,Ben nedense karşı çıktım.Anne yok dua" dedim. Annem güldü ve "tamam sen dua etme o zaman ben edeyim" dedi. Ve dua etmeye başladı."Allahım bizi koru,Asaf'ı da koru" deyince ben "Anne yok meni gooru" diye karşı çıktım.Annem şaşırdı bu kez.Oğlum iyileşmen için dua edelim işte Allah'a dedi ama beni ikna edemedi:))) Biraz güldü birazda söylendi"tövbe tövbe,bu çocuk ateist mi olacak ne haşa" dedi ve üstelemedi çok fazla,

bunlar narin mevzular diyerek:))

Herkese sağlıklı günler...:)

0
0
0
Yorum Yaz