Hafta sonu ve benden bişeyler...

2009-06-16 18:00:00

C.tesi annemle evde başbaşaydık.Annem benimle yalnız kalmaya çekinirdi nedense:Dil O kadar uslu ve sakin birisiyim oysa:))bu yüzden pek bi anlam veremiyorum bu haline:) Ama cumartesi günü  onu çok şaşırttığımı söyledi. Yemeklerimizi yaptı sonra da temizliğe başladı,bende kendi kendime oyalanıp durdum.Sıra evi silmeye gelince bende ona yardım etmek istedim ve kovanın başına çöktüm.Annem baktı ki,bundan kurtuluşum yok başka bi kovaya su doldurdu ve balkonda oynamama izin verdi. Bu çocuğun sesi neden hiç çıkmıo diye düşünürken; ben anneme bağırdım"annneeee kot gel kot gel anne koooottt" (koş gel giyorum yani) annemde koşarak geldi tabi ne olduğunu görmek için,gördüğü manzara işte buydu:))))))))))

Benim kovayla oyunum da orda sona erdi,banyomu yapıp bi güzel uyudum sonra. Annem içinde benim içinde sorunsuz bi gündü:)

Pazar günüde  evden çıkamadık nedense.Öğlen uykusuna da geç yatınca evden çıkmamız 8 i buldu.Geçen hafta olduğu gibi yine Eyüp e gittik.Vakit dar olduğundan teleferikle Piyer Loti'ye çıktık.Babam söz verdiği üzere anneme çay, banada simitle ayran ısmarladı. sonra da üst taraftaki çocuk parkına gittik.Osmanlı macunu yedik,parkta çok eğlendim.Saat 10 olunca yine geldiğimiz gibi teleferikle aşağıya inip evimize geldik.

-Hala konuşamıyorum,tembelim bu konularda.Ama "manyak ve pit (pis)" diyebiliyorum:) "Bana ne gitcem" diyorum. "Hayır"diyorum. üçe kadar sayıyorum:) "abim" diyorum:) Anne bitti,baba acile gitti diyorum:) Arabaya hala inatla "hanhan " diyorum:) "anne koktum" en yeniler bunlar işte:)
Annecim benim için kreş bakmış, beni bu yıl kreşe gönderecekti aklına koymuştu.Gidip görüştü bi yerle ama yaş ortalamasının altındayım.Oranın standartları bize biraz fazla geldi.Bana haftanın 2 günü bi kaç saat yaşıtlarımla beraber olabileceğim bi yer lazımmış,annem öle dedi.Araştırmaya devam ediyoruz.Bakalım hayırlısı... Annem 2.çocuk fikrini rafa kaldırdım dese de,sanırım şartları iyileştirmeye çalışıyo bunun için çözüm yolları arıyo. İşten vazgeçemeyeceği belli ya benden mi vazgeçecek acep:))
İştahım hala açılmadı.Çok uğraşıyolar yemek yemem için. Çikolataya çok alıştım sağolsunlar,annem kızsa da artık çok geç, Bu sabah  kahvaltıda,çikolata kavanozuna parmağımı sokup sokup yedim,parmağımda kalanları temizlemek içinde saçlarımı kullanınca annemden zılgıtı yedim. Çok kızdı bana,kaç defa uyardıysada ben yapacağımı yaptım,sarelleyi kaldırdı sonra söz dinlemeyince,herkese yalvardım ver diye ama, ı ıhh kimse annemin sözünden çıkmadı:( Dişlerim yakında çürür,zaten çok ince dişlerim var.tatlıya aram hiç yoktu,ama bi tane yesin bişi olmaz diye diye alıştırdılar beni,annem yemesin dedikçe yedim bende,her gelen ya şeker ya çikolata alıyodu bana.Şimdi de yemesinler diye vermiyolar ama artık çok geç,bağımlı oldum galiba:))Bu aralar cipsler dikkatimi çekiyo ama annem onların acı ve kötü olduklarını söylüyo,O istemese de halam ara sıra bana yediriyo,hiçte acı ve kötü değiller:)) Annem yalan söylüyo galiba:)
Babam bi kaç kez,bezimi çöp arabası geçerken balkondan arabanın içine fırlatmıştı.Her defasına tam isabet ediyo.Bende alıştım ya bu duruma,her akşam çöp arabasının yolunu gözlüyorum balkonda ve doğru banyoya koşup bezim varsa alıp koşuyorum.Bizimkiler kızsada yapma etme desede ben balkonda hazır nazır bekliyorum elimde bezle:)) Bigün birini kafasına indiricem ama ne zaman bakalım.
Tırnak yemeye devam ediyorum,anneme de kolaylık oldu,hiç tırnak kesme derdi yok:)) Çok üstüme gelmiyolar,kendi kendine bırakır diye ama, eskisi gibi çok yoğun kemirmesende yine elim ağzımda:(( Bide sürekli burnumu karıştırıyorum,ordan çıkanları da gösteriyorum:)) Herkes bana iğrenerek baksa da sanki onlar hiç çocuk olmamış ve hiç burun karıştırmamışlar:))) Halam çok titizdir ya en çokta onu delirtiyorum bu hareketlerimle:)) Zavallı halacığım benden çekeceğin var.
Bizimkiler bana bir bisiklet aldılar ama pişman oldular.Hergün 2-3 kez çatıya indirip çıkarıyolar bisikleti.Ve her eve inişte bütün tekerlekler siliniyor.Sonra tekrar çıkıyo,tekrar iniyo. Bu durum, gün içinde sürekli devam ediyor. Bigün o bisikleri   çatıdan fırlatacaklar galiba:)) Salıncak aldılar bana,parkta sallanmayı çok seviyorum diye,parktakilerin aynısı,tavana çaktılar ama nedense hiç ilgimi çekmiyo:))
Keltoşum accık uzadı.Bakalım eskisi gibi güzel ve sarı saçlarım olacak mı? Merakla beklemedeler bizimkiler...
Bu yaz annemin niyeti,köye gittiğimizde çiş olayımla ilgilenmek ve beni bezden kurtarmak.Bide uyku saatlerimi değiştirmek:) Son haftalarda olayı abarttım sanırım biraz 3-4 gibi uyuyorum. Eğer düzelirse, hem ben hem onlar çok rahat edicez. İnş. o süre içerisinde öğrenirim bunları.Yoksa başıma gelecek var:))
Bizde durumlar böle :)) Saçma bi yazı oldu ama neyse:))
Resimde ekleyemedik bi ara bakcez artık:)

0
0
0
Yorum Yaz