Geçen sene bu zamanlar...

2009-01-27 13:05:00


1.yaş günü...

Zaman nasılda akıp gidiyor...Biz ona uyum sağlayamasakta, ömrümüz bitip tükeniyor...Asaf a bakınca vaktin daha hızlı aktığını görüyorum. 2 yaşını doldurmaya günler kaldı. Daha dün gibi,hastahanelere kontrol için gittiğimiz günler hatırımda. Doğumu beklerken bugün 2.yaşını bekler olduk...
Geçen sene bu zamanlar,akşamları bizim evde tatlı bi telaş yaşanıyordu. Asaf ı yaş gününe hazırlıyorduk:) Henüz kendi başına tutunmadan yürümeyi beceremediğinden,her akşam yarım saat yürüyüş provası yaptırıyorduk:)) Karşısına geçip gelmesi için çağırıyoduk,5-10 adım atıp kendini yere bırakıyodu.Yürümek onu çok heyecanlandırıp, çokta mutlu ediyordu.Gözler faltaşı gibi açık,ağız bi karış açık,nefes  nefese,biraz heyecan biraz korku biraz sevinç hepsi karışık bi şekilde koşturup duruyodu evin içinde:)
Doğum gününde,gelen misafirleri kapıda karşılasın, birde aldığımız cekete ve kravata uygun dursun diye bu provaları yapıyorduk:)) Kravatla ve ceketle emeklemesi pek hoş olmazdı diye düşündük:))
Emeğimizi boşa çıkarmadı paşam ve doğum gününde yürümeyi başardı:))
Aradan bir yıl geçti.Asaf'tan bu yaş gününde de konuşmasını beklerdik ama sanırım daha çok bekleyeceğiz:)) Akşam bana "babaaa babaaa" diye çağırıyo.Oğlum, baban kim? deyince babayı gösteriyo. Ben kimim ? deyince yine babaaa babaaa diye yine beni gösteriyoSiritiyorBen "anneyim oğlum" dedikçe. "baboo babooo" deyip duruyo sıpa:) Bir kaç ay önce araba diyordu,şimdi arabaya" haan" diyo:) Köpeğe havvvv,kuşa cikcik,balığa huuuuuuvv,halaya bazen hava bazen hala,gel,giiitt,uyyyyyuu,meme,kendi ismini sorunca da mehmet yerine memiii,başka da bi halt yok:)) Her gördüğü resmi tanıyo, ne sorduysam onu gösteriyo,her şeyi anlatabiliyo,herşeyi anlıyo ama hala bana "babaaa" diyo:)))) Beklemekten başka yapacak bişeyimiz yok...
Bu günlerde yine ateşlendik yine doktordaydık. Ateş 40 dereceye çıkınca panikledik doğal olarak.O gece babaannede yattık.Sabaha kadar ateşi düşmedi,sürekli ayakta sallandı durdu,sabahın beşine kadar uyumadık.Kan tahlili yapıldı,kan alınırken çok güç kullandı hemşire,ısrarla elinin üstünden almaya çalıştı,damarı bulamayınca zorladı,Başka yolu yok mu deyince kolundan aldı.Çok canı yandı Asaf ın. Cıss cıss diye diye elini gösterip durdu:(( Çok şükür bişi çıkmadı,Grip başlangıcı olabileceğini söyledi doktor.Bütün çocuklar hasta,havalardanmış,mevsim normallerinin dışında bi sıcaklık var bugünlerde. Tam hastalık havası.Allah herkese şifalar versin... Asansörde gebe bir bayan görünce,elinde nst kağıdı,eski günler geldi aklıma:) Hasana dönüp düşüncemi paylaşınca; "özlem çekmene gerek yok" dedi. "Nasıl yani" dedim."Artık nasipse 2.çocuğumuz olsun" dedi{#emotions_dlg.cheesy} E ne diyelim,hayırlısıyla olsun bari:)))) Böyle uslu,sakin bi oğlumuz varken,komşularımız şikayetçi değilken,ben ev hanımıyken (!) kim bakacak kaygımız yokken,herkeste buna destek çıkarken olsun bakalım:))))
Doğum günü yapmıcam diyodum bu sene ama geçen sene olduğu gibi benden önce herkes başlamış hazırlığa. Yok ben düşünmüyorum desem de,babaannemiz bile acaip hevesli,yok yok amcaları istiyo yaparız dedi:))) Halamızda; börek çörekler benden merak etme dedi:)) Su böreği babaanneden:) E herşey tamam o zaman,bize düşen bi pasta almak birde asafa bir gömlek almak:)) Başka bişeye gerek yok,bayramlığını giyiversin,masrafa girmeyelim bi daha:))
Bekleyelim bakalım belki doğum gününde bana" Anne" der,yoksa ona hediye falan yok:)))

0
0
0
Yorum Yaz