Ben anne çoook seviyom...

2010-01-08 13:31:00

Anne baba için yavrusunun ağzından yeni kelimeler, cümleler duymak ne kadar heyecan verici bi duygu. Bizde dün gece Asaf'ın ağzından, her anne babanın duymak istediği cümleyi duyduk" ben anne çok seviyom" :)) Benim yüzümde güller açtı bunu duyduğumda.Babada nasibini aldı ama sadece ruhu duydu uykuda olduğundan:)) "ben baba çok seviyom" dedi ve öptü babasını:)) Daha önce,biz soruyorduk anneyi ne kadar seviyosun diye.İki kolunu sonuna kadar açıp gösteriyordu sevgisini,işaret diliyle:)) Neyse ki,geçte olsa bu sözleri duymak çok hoş ve özel bi duyguymuş:))

Duygusal Asaf....

Geçen akşam TRT1 deki "antilopların büyük göçü" nü izliyoruz ma aile:)) Antiloplar göç halindeyken,sürüdeki gebe antiloplardan birinin doğumu gerçekleşti ve aynı gün sürüye,sırtlanlar ve aslanlar saldırınca sürü ikiye bölündü. O kargaşanın ortasında,yavru antilop annesini kaybetti ve yana yakıla annesini aramaya başladı.Önüne gelen her antilopu kokladı ama annesinin kokusunu alamadı. Bu arayış epeyce sürdü,en sonunda açlığa ve güneşe dayanamayıp olduğu yere uzandı.Belgeselin başından beri Asaf"anne nee,anne nee" diyerek benden açıklama yapmamı istiyordu.Bende onun dilinden her sahneyi ona anlatıyordum ki,bi baktık Asaf'ın sesi soluğu kesilmiş,koltuğun kenarına iyice sinmiş,dudaklar büzülmüş,gözler dolmuş,iç çekip duruyor:)) Anne ile yavrunun ayrılış sahnesinden çok etkilenmiş kuzum:)) İçi parçalanmış yavrumun:)) Oyyy kıyamam ben ona:) Bi ara kanalı değiştirelim dedik ama kıyamet koptu,yavrunun akıbetini merak ediyordu belli ki:)) Neyse ki; sürü tekrar geri döndü ve yavru ile annesi kavuştu,yavru annesini emdikten sonra,ikisi birden kavuşmanın sevinciyle zıplayıp durdular:)) Allah kimseyi anasından babasından ayırmasın. amin...

Asaf'ın bu duygu yoğunluğu,"Aslan Kral" çizgi filminde, Sinba'nın babası Mufaza'nın ölüm sahnesinde ve Şimşek mc Quin nin otobanda babası sandığı mec'in karavanından gece uykudayken düşmesi ve kaybolması sahnesinde de ayyuka çıkmıştı:))) Sanırım babası gibi aşırı duygusal ve sulugözlü bi oğlumuz olacak:))

Yeni cümleler demişken,çarşamba akşamı geçti karşıma,benim dediğim cümleleri bana dedi ve "Anne,dinle beni,bak şimdi,bişi söylicem,ben ammanya(Almanyaya) gitcem" Aaaaaa buda nerden çıktı şimdi dedim:)) Baba yataktan kalktı geldi bu sözleri duyunca,"ne diyor bu yaa" diyerek. "oğlumuz gurbete gidecek galiba" dedim :)))

Hergün yeni bişiler duyuyoruz,herşey giderek değişiyor,oğlumuz büyüyor... Değişmeyen tek şey "uyku saatleri" bu haftamız yine kabus gibiydi.Kurulmuş saat gibi 3 ten önce yatmadı bu hafta. Dün gündüz uyutmamış halası,benim ısrarlarım karşısında. ama keşke uyusaymış, Hiç uyumayan çocuk gece 3 te uyudu ve sabahın 7 sinde ayağa dikildi. Neymiş" coillu" yu izlicekmiş. Allahtan o saatte yayındaymış coillu da izledi.Yoksa bilgisayarı açacaktık,kaçarımız yoktu.Cd lerimiz hazır nazır bekliyor.Asafın sağı solu belli olmaz diyerek almıştık:)) 1,5 saate yakın çizgi film izledi,Ben dayanamayıp yattım,sende kapat tv yi gel yanıma dedim,saat 9,30 da geldi uyudu. Daha Asafı uyandır uyandurabilirsen.11,30 da uykuda üstünü başını giydirdim hazırladım,Montunu giyerken bile uyuyordu,kapının eşiğinde:) Kucağımda çıkarırken sokakta açtı gözlerini. Her sabah markete uğramadan yukarı çıkmıyor, "hayır" dediğimizde kıyametler kopuyor.Biz bıktık o bıkmadı bu durumdan. Sütünü alıp yukarı halasına çıktık,kapıyı hala aniden açınca Asaf çıldırdı tabi.Çünkü her kapıyı çalışımızda,annesinin arkasına saklanacak,halası "aa Asaf nerde" deyip Asaf'ı bulacak. Bu sabah bu oyun gerçekleşmeyince,bide uykunun verdiği asabilikle parçaladı kendini,yerden yere attı. Daha içeri girer mi? Merdivenden aşağı yürüdü,avazı çıktığı kadar ağlayarak.Apartmandaki herkes noluyor diye kapısını açtı:)) Kreşin yolunu tuttuk,yolda çok sakindi,elimi hiç bırakmadı,sessiz sakin kreşe vardık,Başka zaman olsa,asla el tutmaz ve o yolları koşarak bitirirdi ama neyse ki böyle olmadı. Kreşte,öğretmenin annesi karşıladı bizi.Bizimki,sabahtan beri somurturken,hacer teyzesine gülümseyerek girdi içeri:)) "Asaf,çok güzel uyum sağlıyor,oturduğu yerden sureleri,duaları dinliyor, oyunlara katılıyor,çok güzel söz dinliyor,ortalığı toplamamıza yardım ediyor,yemek seçmiyor ve çok güzel yemeğini yiyor" diyerek methiyeler düzdü:)) Siz bide onu evde görseniz dedim içimden,bütün nazı kaprisi bize demek.Söz dinlemek,ortalığı toplamak,saatlerce yalvarmadan yemek yemek! :)) Kulağa hoş geliyor:)))

İşte böyle...

0
0
0
Yorum Yaz