Asaf'a dair...

2009-11-09 16:54:00

(yıldız parkında bir pazar kahvaltısından....)

Bugün tam 33 aylık olmuşum:) Hala çişimi söylemiyorum,hala tırnaklarımı yiyorum, 5 aydır geceleri "anne çüt ıçıt" diyorum (geceleri uyumamak için bahane de olsa annem, bu günleride mi görecektik diyor). dilim iyice çözüldü,cümleler kuruyorum ama ekleri yok,o da olacak inş. mesela; "anne men hatta,götüü dogtor"  yani; "anne ben hastayım,doktora götür:))) E derdimi anlatıyorum yeter yahu...:)
Kıyafetlerimi artık sabahları çok rahat giyiyorum,Çoraplarımı tabanı üste gelecek şekilde giyiyordum,onu da düzelttim daha iyi giyebiliyorum:))) Ayakkabılarımı da,  yağ(sağ) önce yoğ (sol) sonra giyiyorum:)) Hapşırınca "elhamdulillah" diyemediğimden "amiiiimmm" diyorum:))))) Epey gelişme var gibi gibi...
Kreşe,  günde ya bir ya iki kez öksürdüğümden dolayı ara verdim:)) Bu bahanemiz sadece,malum ortalıkta  grip söylentisi dolaştığından,halam çok tedirgin. Hatta alın bunu kreşten dediler ama pek kabul görmedi:) Yine başladım kreşe...
 Cuma günü okuldan zarf verdiler bize,içinde işlediğimiz konular var;namaz oruç,hac,İngilizce bi kaç kelime,sayı,renkler vs vs Annem bunları gördüğünde çok güldü ve hangi ara bunları sana öğrettiler de biz kaçırdık dedi. Ertesi günde, Şeyma öğretmene rastlayınca sorularını yineledi:)) Okuldaki  faliyetlere henüz katılmıyorum, öğleden sonra gittiğimden vede tabiki öğretmenlerimin deyimiyle, özgür ruhlu bi çocuk olduğumdan bi başıma takılıyorum:) Ben pek kural tanımıyorum sanırım:) Bu durum ben alışana kadar devam edecek. Zarfın içinden iki tane de boyama kağıdı çıktı.Biri, tuvalet alışkanlığını simgeleyen bir resimdi. O resmi,ben boyamak yerine karaladım ki,hiç birşey belli olmasın. Neden mi? Çünkü henüz öyle kötü alışkanlıklarım yok,hala altıma yapıyorum:))))

Uyku düzenimiz, hala malesef ve malesef yok,bu gidişlede olmayacak sanırım:)) Sabah 10,30 da uyanıyorum,gündüz hiç uyumazsam gece 12-1 arası uyuyorum.Kazara 1 saat uyumuşsam vay bizimkilerin haline,kesin o gece 3-4 arası nöbetteler demektir:))
Bu aralar çok agresifim,kreşe gidemeyince evde ne yapacağımı şaşırdığımdan belkide...Elime ne geçerse atmaya başladım.Nereye denk gelirse artık. Cuma günüde,dedem denk geldi:))) İstediğim çizgi filmi açmayınca elimdeki kumandayı fırlatmışım.Tamda alnına denk geldi,çok şişti ve mosmor oldu,daha doğrusu simsiyah oldu denebilir. Annemle babam görünce ne tepki vereceklerini bilemediler,annem çok mahcup oldu ama elinden bişi gelmezdi:) Sadece beni dedemin yanına aldı götürdü ve yanlışlıkla vurduğumu,bi daha asla yapmayacağımı söyleyip bana da," dedenden özür dilemen gerekir" dedi,bende kafamı sallayıp,özüüü özüüü dedim:) Dedem beni affetti ama, inş. sözüme sadık kalırım:))
Geçen günde,elime geçirdiğim tornavidayı sokmak için sallayıp "anne öl öl" deyince bizimkiler çok şaşırdı.Annen ölürse napcaksın,kime anne diceksin diye sordu annem. Babanneme dedim. Annem,"baban sana cici anne mi getirsin" diye sordu bende  babama koştum ve "baba cici anne getiii" dedim. Annem  beni kovaladı tabi:))) Bu tornavida vakasından sonra evdeki tv açılmıyor akşamları.Özellikle de babamın  malum dizisi:))

Cumartesi akşamı babamla birlikte amcamda kaldık.Annem Antep e gitti. O gece Yusuf amcam bana eşlik etti ve birlikte sabah 4 e kadar tv izledik:))) Bi daha bana kal diyeceğini sanmıyorum:)) Ama o istedi,huyumu suyumu biliyodu,napabilirim? :))) Pazar akşamıda babaannemdeydim.Huzursuzluğum gece yarılarına kadar sürmüş,sonra babamın  şefkatli elleriyle birazcık yumuşatılıp uyumuşum:)) Akşam annem gelecek bakalım bana Antepten gelirken al dediğim kamyonu getirecek mi:)) E ben ne anlarım baklavadan,kebaptan:)) ben anca araba isterim:))

Neyse bana dair şimdilik bu kadar...

0
0
0
Yorum Yaz